نمایندگی تعمیرات انواع برندهای لوازم خانگی

Location

سانا سرویس
با ما در تماس باشید
021-28423440
0910-0019006


عیب یابی جارو برقی

عيب يابي جاروبرقي

 

عیب یابی جارو برقی در مواردی که جاروبرقی دچار مشکلاتی اعم از شکستگی چرخ، انتشار بوی بد از جارو برقی، ضعیف بودن مکش جاروبرقی و … شود صورت میگیرد. قابل یادآوری است برای تشخیص علت ایرادات ذکر شده لازم به باز کردن محفظه داخلی جاروبرقی نخواهیم بود زیرا در عیب یابی جاروبرقی تنها با بررسی سطحی دستگاه می توان علت مشکل را بدست آورد . سانا سرویس نماینده تخصصی تعمیرات جاروبرقی آماده خدمت رسانی در جهت عیب یابی جارو برقی ، تعمیرات جاروبرقی شما در محل می باشد .

 

در ادامه روشهای صحیح عیب یابی جارو برقی را با توضیحات کامل شرح خواهیم داد با مطالعه این مقاله قادر خواهید بود مشکلات جاروبرقی خود را با کمترین هزینه انجام دهید در صورتی که علاقه به کارهای فنی ندارید تعمیرکاران متخصص و مجرب سانا سرویس آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند.

 عیب یابی جارو برقی 1: تعمیرات جارو برقی در صورتی که مکش بسیار ضعیف داشته باشد

ضعیف شدن مکش جارو برقی بعد از استفاده های مکرر از جارو برقی چندان دور از ذهن نخواهد بود و مشکل بسیار بزرگی محسوب نمی شود، بلکه یکی از مشکلات بسیار ساده جاروبرقی است که معمولا به راحتی برطرف خواهد شد. جهت عیب یابی جاروبرقی و رفع مشکل ضعف مکش جارو برقی باید قطعات زیر بررسی شود:

  • لوله تلسکوپی دستگاه (ابتدا باید عامل انسداد لوله‌ها را پیدا کنید زیرا غالبا انسداد یکی از لوله‌های خرطومی یا تلسکوپی جاروبرقی علت اصلی ضعف مکش محسوب می شود. )
  • لوله خرطومی (امکان دارد اشیا بزرگی توسط جاروبرقی در این قسمت گیر کرده باشد و یا شی بزرگ به صورت افقی در یکی از این دو لوله گیر کرده باشد. به‌مرورزمان موها و زباله‌ها به این شی که در سر راه آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها قرار دارد می‌چسبند. درنتیجه تکه زباله‌ای که راه لوله را مسدود کرده بزرگ و بزرگ‌تر خواهد شد. به همین علت مکش دستگاه ضعیف می‌شود.)

جهت عیب یابی جارو برقی که دارای مشکل فوق می باشد برای اطمینان از باز بودن مسیر عبور هوا در هر یک از این دو لوله می‌توانید از یک شلنگ آب کمک بگیرید. شلنگ آب را وارد لوله کنید و با فشار دادن، آشغال را خارج و لوله را باز کنید، اگر لوله های خرطومی و تلسکوپی باز شد ولی همچنان مکش ضعیف می باشد باید از وجود پارگی و آسیب در لوله خرطومی نیز مطمین شویم. اگر علت مشکل پارگی لوله خرطومی است می توان با توجع به جای پارگی آن را تعمیر کرد یا با کمک نمایندگی تخصصی تعمیرات جاروبرقی لوله را تعویض کرد .

  • واشر و تسمه

  • لوله خرطومی و لوله تلسکوپی

اگر با روش‌های بالا جواب نگرفتید و همچنان مشکل ضعف در مکش بر قوت خود باقی است باید محفظه داخلی جارو برقی را بررسی کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر سانا سرویس پیشنهاد میکند آموزش تعمیرات جاروبرقی را مطالعه نمائید.

 

عیوب دو بخش واشر و تسمه اغلب به صورت ظاهری مشخص می باشد. در صورت خرابی تسمه کشیده یا سابیده می شود. در صورت بروز مشکل در هر یک از واشر و تسمه می‌توانید آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها را تعویض کرد.

  • فیلتر و کیسه جاروبرقی

زمانی که کیسه جاروبرقی پر باشد یا فیلتر آن کثیف شده باشد مکش جاروبرقی ضعیف خواهد شد. در این صورت ابتدا کیسه را بررسی کنید اگر پر بود آن را خالی کنید و دور بیندازید، بهتر است هم‌زمان با خالی کردن جاروبرقی فیلتر هم شسته شود، البته باید فیلتر کانل خشک شود سپس در جای خود نصب شود . احتمالاً پس از تمیز کردن کیسه و فیلتر مشکل جاروبرقی شما برطرف خواهد شد. در غیر اینصورت حتما با یک نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید و این کار را به او واگذار کنید.

حتما بخوانید : راهنمای خرید جاروبرقی

عیب یابی جارو برقی 2: تعمیرات جاروبرقی زمانیکه دکمه روشن، خاموش یا سیم جمع کن روشن نشود

در صورتی که هیچ یک از دکمه های جارو برقی کار نمیکند باید قاب آن برداشته شود حال دکمه ها قابل نمایش خواهند بود اگر دکمه ها بر اثر ضربه گیر کرده باشد با یک ضربه کوچک به حالت اولیه خودش بر میگردد، ولی در صورتی که بر اثر استفاده مکرر هرزشده باشد باید تعویض شوند. بهتر است تعویض دکمه های روشن و خاموش و یا سیم جمع کن را به نمایندگی تعمیرات تخصصی جارو برقی بسپارید.

عیب یابی جارو برقی 3: تعمیرات جارو برقی در صورت شکستگی چرخ

در صورتی که چرخ جاروبرقی شکسته باشد، دیگر نیازی به عیب یابی جاروبرقی نیست زیرا با چشم قابل مشاهده است. جهت برطرف کردن شکستگی چرخ جاروبرقی باید آن قطعه را خریداری کنید و آن را در جای خود قرار دهید.

 

توصیه می‌شود برای تهیه چرخ جاروبرقی به نمایندگی‌تعمیرات تخصصی جاروبرقی مراجعه و جنس اصلی و فابریک خریداری کنید.

عیب یابی جارو برقی 4 : روشن نشدن جاروبرقی

عیب یابی اول : قطعی مدار سری موتور جاروبرقی منجر به روشن نشدن جاروبرقی خواهد شد، حتی اگر یکی از اجزاء با سایر قطعه ها ارتباطش قطع باشد، در این صورت موتور جاروبرقی روشن نمی شود. مثلا اگر به سبب خرابی یکی از فنرها، زغال مربوطه به کلکتور نچسبد مدار سری موتور قطع است. اگر موتور را مستقلا به برق زده‌اید و روشن نشده، آن را از برق جدا نموده و به وسیله اهم‌متر ارتباط یک یک اجزاء را به سائرین مورد بررسی قرار دهید و اگر در ارتباط کلی آن‌ها قطع‌شدگی دیده شود، مورد معیوب را رفع نمایید تا جارو برقی روشن شود.

عیب یابی دوم : گاهی علت روشن نشدن جاروبرقی، معیوب بودن سیم جمع کن خواهد بود، جهت این عیب یابی باید اقدام به تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی کنید، در اکثر موارد مشاهده شده که برق وارد سیم‌جمع‌کن می شود ولی به سبب عدم اتصال شاخک‌های سیم جمع کن به حلقه‌های گردان قرقره، فاز یا نول و یا هر دو وارد دستگاه نشده و باعث می شود جاروبرقی روشن نشود. رفع عیب به این گونه است که  شاخک‌ها را کمی به حالت عمود نزدیک کرده و سپس قرقره را بر روی آن‌ها بگذارید، این عمل باعث شده حلقه‌های گردان برشاخک‌ها فشار وارد کند و آن‌ها را به طرف پایین بکشد. حالت فنری شاخک ها، ارتباط بین آن‌ها و حلقه‌های گردان را ایجاد میکند.

عیب یابی سوم : ممکن است دوشاخه جارو و یا سیم رابط دچار مشکل شده باشد، به منظور رفع آن ابتدا بدنه جارو را باز کنید و به وسیله ولت‌متر رسیدن برق را به سیم‌جمع‌کن مشاهده کنید. یادتان باشد هنگامی که دوشاخه را وارد پریز میکنید چون دستگاه دارای برق است بسیار دقت کنید. می توانید ورودی‌های سیم رابط به سیم‌جمع‌کن را به یکدیگر اتصال دهید و اهم‌متر را در حالی که رنج بر روی R*1 قرار دارد به دوشاخه متصل کنید. اگر دوشاخه سیم رابط سالم باشند، عقربه منحرف شده و عدد صفر را نشان خواهد داد، در این عیب یابی اگر مشکل از سیم رابط یا دوشاخه باشد، ابتدا دوشاخه را بررسی کنید و سپس نسبت به تعویض سیم رابط اقدام کنید.

عیب یابی چهارم : علت بعدی که منجربه روشن نشدن جاروبرقی می شود معیوب بودن کلید قطع و وصل است، برای رفع این عیب یابی باید جارو را از برق جدا نموده و به وسیله اهم‌متر کلید را تست کنید.وقتی عقربه عدد صفر را نشان داد یعنی کلید روشن است و وقتی عقربه بی‌نهایت را نشان دهد عدد صفر و در حالت خاموش می باشد، در غیر این صورت باید کلید تعویض شود.

عیب یابی پنجم: قدم اول مطمئن بودن از برق پریز می باشد، بهتر است از ولت‌متر آومتر برای این کار استفاده کنید. رنج را بر روی ۲۵۰ ولت قرار داده و برق پریز را اندازه‌گیری کنید، در اینصورت اگر مشکل از پریز باشد متوجه می شوید و حتما باید آن را رفع کنید.

عیب یابی ششم : ممکن است رله سوخته باشد، عیب یابی جارو برقی‌ مجهز به رله چنین است که تا مدار رله بسته نشود و کلید قدرت آن متصل نشود، جاروبرقی روشن نخواهد شد در ابتدا سیم‌های متصل شده به کلید روی دسته جارو برقی را ابتدا به وسیله اهم‌متر چک کنید. سپس کلید روی دسته و در صورت سالم بودن آن‌ها خود رله را عملا آزمایش کنید جاروبرقی را به برق متصل نموده و با یک پیچ گوشتی دسته عایق کلید قدرت رله را ببندید. در صورت روشن نشدن جارو برقی مطمن خواهیم شد عیب از رله می باشد، ولی در صورت روشن شدن جارو برقی باید سیم‌های رابط رله را چک کنیم .

عیب یابی هفتم : اگر هیچ یک از موارد فوق جهت عیب یابی موثر نشد امکان سوختن موتور جاروبرقی وجود دارد زیرا اگر موتور جاروبرقی کاملا سوخته باشد در حالت اتصال مستقیم برق به آن روشن نمی شود، بسیاری از پیچک‌های آرمیچر و همچنین پیچک‌های قطب‌ها کاملا سوخته‌اند. سوختن کامل موتور جاروبرقی پس از مرحله نیم‌سوز شدن می باشد.

 

موتور نیم سوز جاروبرقی برای مدت کوتاهی کار میکند تا زمانی که اکثر پیچک‌ها آسیب ببینند و ارتباط سری اجزاء موتور کاملا قطع ‌شود.

عیب یابی جارو برقی 5 : موتور جارو برقی روشن می‌شود اما قدرت چندانی ندارد

عیب یابی اول: کثیف بودن کلکتور باعث می شود جاروبرقی قدرت چندانی نداشته باشد، ابتدا جهت تمیز کردن کلکتور بهترین روش استفاده از تینر‌های فرار قوی و یا بنزین می باشد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که بدانید نباید برای تمیز کردن کلکتور از سمباده استفاده کرد زیرا ممکن است ذرات مسی ساییده شده مابین شیار تیغه‌ها بماند و سبب اتصال با هم شود که در نهایت منجر به سوختن آرمیچر خواهد شد. غالبا آرمیچر را با مسواک و مواد فرار تمیز میکنند، هنگام تمیز کردن آرمیچر بهتر است کلکتور بر روی زمین قرار بگیرد و محور آرمیچر به طرف بالا باشد. چون ریختن مواد پاک‌کننده روی سیم‌پیچ‌ها به آن‌ها آسیب می‌رساند به همین سبب می‌بایست سیم‌پیچ‌ها نسبت به کلکتور در سطح بالاتری قرار بگیرند.

عیب یابی دوم: غالبا بعد از تعویض زغال قدرت موتور جارو برقی کم می شود زیرا قبل از جاگذاری زغال جدید، سطحی از زغال که باید در تماس با کلکتور باشد به حالت هلال در نیامده و چون به هنگام سایش شکل هلال به خود گرفته سبب کثیف شدن کلکتور شده. از این رو قبل از جازدن زغال جدید باید حالت هلال را در سطح زغال‌ها با کلکتور ایجاد کرد. یعنی بسیار ضروری است که حالت هلالی زغال اصلاح شود.

عیب یابی سوم: خرابی یاطاقان‌ جاروبرقی یکی دیگر از علت های کاهش قدرت دستگاه جاروبرقی می باشد، به طور علمی می توان گفت  آرمیچر به کمک یاطاقان‌ می تواند به راحتی بچرخد و اگر بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها خراب شوند آرمیچر در حال چرخش حتما ایراد دار خواهد شد. با مشاهده سایش هسته فلزی آرمیچر که باعث درگیری آرمیچر و کفشک‌های قطب خواهد شد به شکل یاطاقان‌ها توجه کنید و بلافاصله نسبت به عیب اقدام کرد.

عیب یابی چهارم: تشخیص سوختگی و یا عیب در آرمیچر و بالشتک‌ها در قسمت‌های موتور‌ جاروبرقی کاملا  قابل مشاهده است. نیم‌سوز بودن موتور میتواند علت محکمی برای کاهش قدرت جاروبرقی خواهد بود، یک موتور نیم‌سوز قدرت زیادی نداشته و بلافاصله داغ می‌کند. موتور نیم‌سوز شده را می‌توان بدون باز نمودن جاروبرقی با اندازه‌گیری جریان مصرفی دستگاه تشخیص داد. جریان مصرفی یک موتور نیم‌سوز شده معمولا یا چندین برابر جریان نامی دستگاه است و یا جریان مصرفی بسیار ناچیزی می‌کشد.

عیب یابی جارو برقی6 : مکش جارو برقی ضعیف است

عیب یابی اول: نیم سوز شدن موتور جاروبرقی که در قسمت فوق کاملا در این باره توضیح داده شد.

عیب یابی دوم: ممکن است کیسه زباله پر شده باشد، ابتدا کیسه را تخلیه کنید و اگر از نوع پارچه‌ای است در فواصل زمانی معین آن را بشویید تا ذرات غبار از منفذ‌های کیسه جاروبرقی خارج شود.

عیب یابی سوم: لوله‌های رابط مسدود و یا سوراخ شده، لوله‌های رابط مکش را از حیث ایجاد سوراخ در آن‌ها بررسی کنید و اگر شئ مانند پارچه و یا پلاستیک در آن‌ها گیرکرده باشد سریعا آن را خارج کنید. در بررسی لوله‌های مکنده جارو برقی همیشه به تمیز نمودن برس اصلی جاروبرقی توجه کنید.

عیب یابی چهارم: غیر از موارد فوق گاهی فیلتر بیش از حد کثیف شده است، نقش و اهمیت فیلتر بسیار در افزایش عمر مفید جاروبرقی موثر می باشد و نیاز است مرتبا نسبت به تمیز نمودن فیلتر جاروبرقی اقدام شود.

عیب یابی جارو برقی7 : از جارو برقی به هنگام کار صدای زیادی به گوش می‌رسد

عیب یابی اول: پروانه جاروبرقی گاهی باعث تولید صدای زیاد در جارو برقی خواهد شد ، ابتدا جارو برقی را باز کنید و پروانه یا پروانه‌ها را بعضی از جاروها دارای دو پروانه هستند مانند جارو برقی الکترولوگس، بررسی کنید و در صورت خرابی نسبت به تعمیر و تعویض پروانه جاروبرقی اقدام کنید.

عیب یابی دوم:  بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها معیوب شده‌اند، خرابی بلبرینگ و بوش سبب می‌شود آرمیچر با کفشک‌های قطب هسته درگیر شود از این رو صدای خشنی در کارکرد موتور به گوش خواهد رسید. آن‌ها را بازدید کنید و جهت رفع یاطاقان معیوب اقدام به تعمیر و تعویض کنید.

عیب یابی سوم: خرابی نگهدارنده‌های لاستیکی در جاروبرقی تولید صدای زیاد خواهد کرد، در ماشین‌هایی چون جارو برقی که معمولا سرعت زیاد موتور لرزشی شدیدی را در بدنه ایجاد می‌نماید بین قطعات مختلف از رابط‌ها یا نگهدارنده‌های لاستیکی استفاده می‌کنند. خرابی لاستیک‌ها باعث خواهد شد جاروبرقی در هنگام کار صدای زیادی شنیده شود. در این صورت سریعا اقدام به تعمیر و یا تعویض عیب لاستیک‌های معیوب کنید.

اگر جاروبرقی شما قدیمی باشد و چندین سال از عمر جاروبرقی تان گذشته باشد، ممکن است سرو صدای بلندی داشته باشد که صدای موتور می باشد. یک مزیت جارو شارژی این است که صدای کمی دارد مانند جاروبرقی نسل جدید.

اما اگر به یکباره صدای جاروبرقی شما زیاد شده و صدای ناهنجاری از آن شنیده می شود، ممکن است به دلیل بلبرینگ باشد که خرابی آن آرمیچر و کفشک ها را با یکدیگر درگیر کرده و تولید صدا می کند. همچنین فن جاروبرقی و پره های آن ممکن است شکسته باشند و ایجاد صدای بلندی نمایند. علاوه بر آن اگر شئ خارجی درون لوله های جاروبرقی گیر کرده باشد، موقع مکش هوا ممکن است صدای سوت مانند و یا ناهنجاری تولید نماید.

عیب یابی جارو برقی8: علت بوی سوختگی جاروبرقی و یا دود کردن جاروبرقی

قطعات مختلفی در داخل محفظه جاروبرقی وجود دارد که می توانند مسبب این مشکل باشند.

عیب یابی اول: زمانی که متوجه بوی سوختگی شدید، فورا جاروبرقی را خاموش کنید. سپس دستگاه را به دقت بررسی کنید و از کابل برق آن شروع کنید. معمولا تسمه مقصر است.

عیب یابی دوم: اگر ایرادی در تسمه وجود داشته باشد و یا عاملی مانع از حرکت درست آن شود و گیر کرده باشد، بوی سوختگی لاستیک بلند می شود. ممکن است بلبرینگ جاروبرقی منشأ بوی سوختگی باشد و فرسودگی آن حتی منجر به سوخته شدن موتور جارو شود.

عیب یابی سوم: خود موتور جاروبرقی می تواند نیم سوز و یا کاملا سوخته باشد و این بو به آن مربوط شود. سوختگی موتور به طور واضح جاروبرقی را از کار می اندازد، بنابراین لازم به نگرانی نخواهد.

عیب یابی چهارم: در اکثر موارد مشکل از تسمه یا بلبرینگ است که اگر دانش فنی آن را داشته باشید، با تعویض آنها به راحتی مشکل را حل خواهید کرد. البته اگر قسمتی از جارو برقی شما مسدود شده است، این امر به موتور فشار آورده و ممکن است با بوی سوختگی همراه شود.

عیب یابی جارو برقی9 : خاموش شدن جاروبرقی در حین کار

گاهی در حین کار جاروبرقی به طور ناگهانی خاموش می شود. خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می تواند به دلایل بسیار ساده که حتی به آن فکر نمی کنید باشد.

عیب یابی اول : پریدن فیوز برق منزل، نبود برق و یا قطع شدن آن در پریز برق و درآمدن دوشاخه برق جاروبرقی از پریز در هنگام کار شروع کنید.

عیب یابی دوم : پس از بررسی موارد فوق به سراغ کابل برق جاروبرقی بروید. هرگونه آسیب، پارگی و شل بودن کابل که کاملا مشهود است می تواند سبب قطعی و اتصالات الکتریکی در جروبرقی شده و در هنگام کار دستگاه جاروبرقی را خاموش نماید. این مورد حتی به سوختن موتور جاروبرقی نیز می انجامد. دلیل دیگری که می تواند سبب خاموش شدن جاروبرقی شود، داغ شدن بیش از حد جاروبرقی است که در ادامه به آن می پردازیم.

 

برای تعمیرات و عیب یابی جاروبرقی باید دارای دانش فنی در زمینه‌ی لوازم الکتریکی باشید در غیر اینصورت به هیچ وجه جاروبرقی‌تان را تعمیر نکنید.

عیب یابی جارو برقی10 : جاروبرقی هنگام کار زیاد داغ می شود

گرم شدن جاروبرقی در حین کار تا حدودی طبیعیست اما اگر جاروبرقی بیش از حد داغ می شود، طبیعی نخواهد بود و احتمالا نشان از وجود مشکلی در دستگاه می باشد که بدلیل ماهیت مشکل بهتر است تعمیر آن را به یک تعمیرکار متخصص سپرده شود.

عیب یابی اول : داغ شدن زیاد جاروبرقی می تواند به خاطر خرابی ترموستات جاروبرقی، معیوب شدن فن جارو و یا به دلیل نیم سوز شدن موتور دستگاه باشد. ممکن است پس از این اتفاق جاروبرقی خاموش شود، در این شرایط از روشن کردن دستگاه خودداری کنید، زیرا ممکن است به سوختن موتور بیانجامد.

عیب یابی جارو برقی11 : جاروبرقی بوی بسیار بدی می دهد

گاهی زباله ها و تکه غذاهایی که به داخل کیسه جاروبرقی میروند بوی بدی تولید میکنند، از این رو کیسه جاروبرقی را باید مرتب تمیز کنید و بهتر است آن را بشورید. زیرا تخلیه به تنهایی سبب بوزدایی از جاروبرقی نخواهد شد. اگر از کیسه های یکبار مصرف استفاده می کنید، کیسه را دور انداخته و یک کیسه جاروبرقی جدید استفاده کنید. بهتر است برای اطمینان و تمیزی بیشتر فیلتر هوای جاروبرقی را نیز درآورده و بشورید و پس از خشک شدن ،مجددا در دستگاه جاروبرقی قرار دهید. البته خیلی دقت کنید زیرا برخی از فیلترها قابل شستشو نیستند و تنها می توان آنها را تعمیر و تعویض کرد.

تعمیر تخصصی جاروبرقی سانا سرویس

نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی سانا سرویس با تکیه بر تکنسین‌های حرفه‌ایی خود در زمینه‌ی تعمیر جارو برقی، آماده ارائه خدمات در تهران می‌باشد. تعمیرات لوازم خانگی سانا سرویس دارای ضمانت خدمات بوده و در صورت نیاز به تعویض قطعه‌ی از بهترین قطعات ارجینال استفاده خواهد کرد. برای درخواست تعمیرات و کسب اطلاعات بیشتر با سانا سرویس تماس  بگیرید و یا درخواست خود را از طریق سفارش آنلاین تعمیرات جارو برقی برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

EB PopUp Anything

نیاز به مشاوره دارید ؟ با ما در ارتباط باشید.

Image

گروه خدمات سانا سرویس با دارا بودن کادری مجرب و کارآزموده آماده ارائه انواع خدمات به مشتریان عزیز می باشد . امیدواریم بتوانیم در کوتاهترین زمان مشکلات فنی شما را مرتفع نماییم

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی : تهران ، شهرک غرب ، خیابان خوارزم ، پلاک 32

تلفن : 02128423440

موبایل : 09100019006

تمام حقوق این وب سایت متعلق به سانا سرویس می باشد .