نمایندگی تعمیرات انواع برندهای لوازم خانگی

Location

سانا سرویس
با ما در تماس باشید
021-28423440
0910-0019006


آموزش تعمیرات رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

برای اینکه بتوانیم مشکلات ماشین ظرفشویی خود را بررسی و تعمیر کنیم ابتدا باید خوب آموزش ببینیم، ماشین ظرفشویی یکی از وسایل مدرن محسوب می شود که وظیفه شستن ظروف را به عهده دارد مخصوصا برای کسانی که شاغل هستند و وقت کمتری دارند، می توانند با کمک ماشین ظرفشویی بسیاری از ظروف را در کمتر از چند دقیقه شسته و خشک کنند ، تعمیرات ماشین ظرفشویی باید سریع انجام شود زیرا ظرف‌ها هر روز به شستشو نیاز دارند و یک ماشین ظرفشویی خراب کار شما را چند برابر میکند به طوریکه آشپزخانه‌تان زیر انبوه ظرف‌های کثیف دردسرساز خواهد شد .

 

سانا سرویس آماده تماس شما و اعزام تعمیرکار متخصص و باتجربه در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشد.  

در ماشین ظرفشویی نیز احتمال خرابی و مشکلات بسیاری وجود دارد زیرا در دسته لوازم خانگی برقی محسوب می شود که با آب نیز سروکار دارد به همین دلیل احتیاج به مراقبت و سرویس منظم می باشد زیرا احتمال بروز مشکلات در ماشین ظرفشویی می تواند زیاد باشد. سانا سرویس در این مقاله، آموزش تعمیرات رایج‌ترین مشکلات ماشین لباسشویی ، کمک میکند تا بتوانید برخی مشکلات ظرفشویی را خودتان در خانه بتوانید برطرف کنید، البته بهتر است قبل از هر اقدامی از نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی مشاوره بگیرید. 

 

1آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

گاهی مشکلات ماشین ظرفشویی فقط با تعویض کردن قطعات خراب و یا حتی تمیز کردن دستگاه به سادگی تعمیر می شود. در ادامه به آموزش تعمیرات رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی پرداخته ایم  با ما همراه باشید :

از رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماشین ظرفشویی شما ظرفها را تمیز نکند
 • ماشین ظرفشویی سروصدا کند.
 • نشتی آب در ماشین ظرفشویی
 • پر نشدن با آب در ماشین ظرفشویی
 • ماشین ظرفشویی روشن نمی شود
 • خاموش نشدن ماشین ظرفشویی
 • ...

هر گاه این مشکلات برایتان پیش آمد لازم نیست به تعویض ماشین ظرفشویی تان فکر کنید، زیرا با آموزش تعمیرات رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی در بسیاری از مواقع مشکل خیلی ساده تر از آن چیزی است که انتظار دارید و با کمک مطالعه مقاله آموزش تعمیرات رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی می توانید مشکل را با تعویض قطعات و یا تمیز کردن بخشهای داخلی ماشین ظرفشویی به راحتی رفع کنید.

مهمترین نکات قبل از اقدام به تعمیرات ماشین ظرفشویی

نکات قابل توجهی را قبل از هر گونه اقدام جهت بررسی ماشین لباس شویی باید انجام دهید که عبارتند از:

 • باید ابتدا ماشین لباسشویی را از برق بکشید.
 • رطوبت‌های اطراف ماشن لباسشویی را به خوبی خشک کنید.
 • دریچه تامین آب را ببندید.
 • هیچ گونه ماده شوینده در داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید.

 

این نکته را در نظر داشته باشید که باید چند ساعت از زمان آخرین کارکرد ماشین ظرفشویی گذشته باشد سپس اجازه باز کردن ماشین ظرفشویی را جهت تعمیر خواهید داشت، طی این مدت موتور ماشین ظرفشویی باید کاملا بی حرکت و در حالت استراحت باشد.

رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی

 • آموزش تعمیرات سروصدای ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در هنگام کارکردن با سرو صدای کمی همراه است ولی اگر گاهی احساس میکنید صدای غیر صدای معمولی به گوش میرسد قطعا دچار مشکل شده است. چندین دلیل وجود دارد ممکن است پمپ آن دچار مشکل شده باشد و یا اینکه لازم باشد تا حلقه یا  بازوهای اسپری آب تعویض شود و یا اسپری های آبپاش درست نمی چرخند و ایجاد سرو صدای اضافی کرده است و به دیواره ها یا ظرفها برخورد می کنند .

در این مواقع لازم است مهر و موم بازوی شستشو یا حلقه بلبرینگ را تعویض کنید. و یا اگر بازوهای آب‌پاش به درستی حرکت نمی‌کند بهتر است برای رفع این مشکل از یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی جهت تعمیر ماشین ظرفشویی مشاوره بگیرید.

 

3آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

 

 • آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی که کار نمیکند

با عیب یابی ماشین ظرفشویی راحت تر می توانیم به مشکلات ماشین ظرفشویی پی ببریم، از رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی این است که پس از خرید ماشین ظرفشویی کار نمی‌کند، در این مواقع  باید ابتدا مدار برق آن را بررسی کرد تا مطمین شویم که برق به درستی وارد ظرفشویی شده است. سپس باید از بسته شدن درب ماشین ظرفشویی مطمئن شد. زیرا بسیاری از مدل‌های ماشین‌ ظرفشویی با بسته شدن درب اصلی کار را شروع میکنند و تمامی دکمه‌ها روی این درب قرار گرفته است، پس برای شروع به کار حتما باید درب ماشین ظرفشویی به دقت و کامل بسته شده باشد.

اگر با انجام موارد فوق باز مشکل روشن شدن ماشین ظرفشویی رفع نشد اقدام به کنترل کابل یا لوله تخلیه ماشین ظرفشویی کنید. در غیر اینصورت پانل الکتریکی ماشین ظرفشویی سوخته است و یا دچار مشکل شده است. در اینصورت ماشین ظرفشویی را یکبار خاموش و روشن کنید اگر باز هم ماشین لباسشویی روشن نشد باید فیوز جایگزین به کار ببرید که بهتر است در این مواقع با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سانا سرویس تماس بگیرید و از تجربه و تخصص تعمیرکاران ما بهره مند شوید.

نیاز به مشاوره دارید ؟ با ما در ارتباط باشید.

Image

گروه خدمات سانا سرویس با دارا بودن کادری مجرب و کارآزموده آماده ارائه انواع خدمات به مشتریان عزیز می باشد . امیدواریم بتوانیم در کوتاهترین زمان مشکلات فنی شما را مرتفع نماییم

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی : تهران ، شهرک غرب ، خیابان خوارزم ، پلاک 32

تمام حقوق این وب سایت متعلق به سانا سرویس می باشد .